فری‌لنسینگ بین‌المللی، درآمد دلاری و استقلال کاری!

کم‌تر کسی پیدا می‌شود که انعطاف و استقلال آزاد کاری یا فریلنسینگ را به استخدام‌های خشک و رسمی ترجیح دهد؛ امّا مزایا و معایب آزاد کاری چه چیزهایی می‌تواند باشد؟

همه‌گیری کووید ۱۹ مناسبات اقتصادی و انعطاف ساختار سرمایه‌داری را در یک چالش جدی قرار داد، همه در تکاپو بودند که با شرایط تازه خو بگیرند؛ اما خیلی‌ها نتوانستند خودشان را از این منجلاب نجات دهند؛ به ویژه کارمندان. همان‌طور که احتمالاً بدانید، کمپانی‌های بزرگی دست به تعدیل نیروهای گسترده زدند. اما فریلنسرها نه تنها از گزند این حادثه کم و بیش در امان ماندند بلکه توانستند، با توجّه به طبیعت دورکار بودن و داشتن ابزار تولید، سهم خودشان را از ارزش افزوده کارهای‌شان افزایش دهند.

تعاریف و مقدماتی بر فریلنسینگ بین‌المللی

آزاد کاری در سطح ملی یک چیز است و در سطح بین‌المللی چیزی دیگر. یعنی فعالیت در اِشِل جهانی دشواری‌های خاص خودش را دارد؛ امّا به همان نسبت هم مزایای بیشتر و بهتری نیز در خود دارد. امّا چیستیِ فریلنسینگ بین‌المللی را می‌توان در عباراتی کوتاه خلاصه کرد: آزاد کار بین‌المللی خویش‌فرمایی است که می‌تواند در هرجایی از جهان در خانه‌یِ خودش کار کند.

 القصه، اغلب به یک‌جور کار از راه دور یا فریلنسینگ آنلاین که در بستر اینترنت و پلتفرم‌های ارائه دهنده‌ی خدمات فریلنسری، کارفرما و فریلنسر را به‌ یکدیگر متصل می‌کند آزادکاری می‌گویند و اگر هم به بازار ملّی محدودش نکنیم، می‌شود آزادکاری بین‌المللی. این‌چنین شد که از صدقه سری پیشرفت‌های فناورانه‌ای، مانند اینترنت پرسرعت و ابزارهای تیمی و ماژولار، حرفه‌ای‌های این عرصه را قادر ساخت تا به راحتی از راه دور کار کنند و مرزهای جغرافیایی را دور بزنند.

الف. انعطاف‌پذیری و استقلال

گفتیم که یکی از جذابیت‌های اصلی فریلنسینگ بین‌المللی، انعطاف‌پذیری آن است. فریلنسرها این آزادی را دارند که ساعات کاری، پروژه‌ها و مشتریان خود را به دست خودشان انتخاب کنند تا تعادل بین کار و زندگی به خوبی برقرار شود. چنان‌که این استقلال می‌تواند به طور قابل توجّهی بر رضایت شغلی و رفاه کلی فریلنسر تأثیر بگذارد.

ب. دسترسی به بازار جهانی

فریلنسرها محدود به مرزهای جغرافیایی نیستند. آن‌ها می‌توانند در همکاری با مشتریان و شرکت‌های کشورهای مختلف، به یک بازار جهانی گسترده دسترسی پیدا کنند. این امرِ مراوده با بازار جهانی می‌تواند منجر به تجربیات کاری متنوع و غنی‌تر شود.

درآمد ساعتی در فریلنسینگ بین‌المللی و استخدام رسمی

مجموعه مهارت و تجربه

 فریلنسرها با مهارت‌های تخصصی و سال‌ها تجربه تمایل به دریافت نرخ‌های بالاتر دارند. در مقابل، درآمد کارمندان اغلب با نقش‌های شغلی و سیاست‌های شرکت تعیین می‌شود.

تقاضای بازار

تقاضا برای مهارت‌ها یا خدمات خاص می‌تواند با توجّه به شرایط در نوسان باشد. فریلنسرها می‌توانند در مناطق پر تقاضا سرمایه گذاری کنند، در حالی که کارمندان اگر بر حسب شرایط بازار با تعدیل حقوق مواجه شوند کار زیادی از دست‌شان بر نمی‌آید.

مهارت های مذاکره

فریلنسرهایی که در مذاکره سرآمد هستند می‌توانند قراردادهای پر و پیمان‌تری را رقم بزنند اما در سوی دیگر ماجرا، کارمندان سنتی، اغلب فضا و مجال کمتری برای مذاکره دستمزد خود دارند.

برنامه هرمس کپیتال برای آزادکاری یا فریلنسینگ

همان‌طور که در لابه‌لای متن هم معلوم بود، برای یافتن پروژه‌های مناسب آن هم در موقعیّت جهانی نیاز به ارتباطات، افرادی با رزومه‌یِ قوی و دسترسی به بسترهایی است که بتوان برای این پروژه‌ها اقدام کرد. با توجّه به تحریم‌های گسترده نیز این کارها پیچیده‌تر هم شده است. از همین‌رو، شرکت هرمس کپیتال با برعهده گرفتن ارتباط با مشتریان، و داشتن افرادی با رزومه‌هایِ قوی و نقد کردن درآمد حاصله، بخش مهمی از راه را پیش می‌رود و تنها چیزی که نیاز است، توانایی افراد توسعه‌دهنده و آزادکار برای انجام پروژه است. یعنی ما با گرفتن رزومه‌ها و توانایی‌های شما، کار یافتن پروژه‌های مناسب را برای شما انجام داده و شما کافی‌است که پشت کار بنشینید و از کار آزاد خود با درآمد مناسب و بسیار بالاتر از نرخ‌های داخلی لذت ببرید.

 امّا تقسیم‌بندی‌های مالی چطور خواهد بود؟

نتیجه‌گیری

در این مختصر کوشیدیم که درباره‌ی مزایا و معایب آزادکاری و مشاغل رسمی بحث کنیم و ببینیم که هر یک چطور می‌توانند بر زندگی کاری تأثیر بگذارند. به هر روی، هر کاری مناسب هرکسی نیست امّا مزایای فریلنسینگ قابل چشم‌پوشی نیست.

در صورت تمایل برای هم‌کاری با ما، که هیچ هزینه‌ای هم برای شما ندارد، ابتدا فایل راهنما را مطالعه کرده وسپس فرم گوگل زیر را پر کنید تا همکاران ما شروع به یافتن پروژه‌های مناسب برای شما بکنند:

لینک فرم

 برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی فریلسنینگ بین‌المللی می‌توانید با مراجعه به کارشناسان هرمس کپیتال و از طریق آی‌دی تلگرام https://t.me/HermesFAsupport از چند و چون ماجرا بهتر باخبر شوید.